XXXVI. Duna Menti Tavasz – díjátadó

Category: Csemadok, Esemény, Kultúra, Színház, Verseny 136 1

XXXVI. Duna Menti Tavasz
XXXVI. Duna Menti Tavasz

2011. június 10-én délben eredményhirdetéssel és a díjak átadásával ért véget a XXXVI. Duna Menti Tavasz rendezvénysorozata Dunaszerdahelyen. A gyermek bábosok és színjátszók országos fesztiváljának végén kiosztották a minősítéseket és díjakat.

home Esemény: Díjak átadásával ért véget a XXXVI. Duna Menti Tavasz rendezvénysorozata Dunaszerdahelyen
home Rendező: Csemadok
loc Helyszín: Dunaszerdahely, VMK 
user Résztvevők: Huszár László, Jarábik Gabriella, Kotiers Éva, Köteles Judit, N. Tóth Anikó, Csepi Zsuzsa, Görföl Jenő
cal Dátum: 2011. június 10.
file Fájlok helye ../2011/2011-06-10 XXXVI Duna Menti Tavasz – díjátadó
count Fájlok száma: 2
file Fájlok mérete 5 GB
time Összidő: 1 óra 1 perc 48 másodperc
home Előnézet: http://www.televizio.sk/2011/06/xxxvi-duna-menti-tavasz-dijatado-2/
info Létrehozó: Magyar Interaktív Televízió

time Formátum: AVC / Advanced Video Codec
home Profil : High@L4
home Adatsebesség: 10,9 Mbps max. 16,0 Mbps 
home Felbontás: 1 440 x 1 080 képpont
home Képarány: 16:9
home Képkockasebesség: 25,000 fps
home ColorSpace/SUB: YUV / 4:2:0
home Sorváltás típusa: váltottsoros
home Sorváltási sorrend: felső mezővel kezdődő

time Formátum : AC-3 / Audio Coding 3
time Adatseb. mód: állandó
time Adatsebesség  256 Kbps
time Csatornák #: 2 csatorna
time Mintavételezés: 48,0 KHz

A gyermek bábosok és színjátszók országos fesztiváljának záróakkordjaként Bauer Edit EP-képviselő köszöntötte a gyerekeket, majd elsőként a Dusza István-díjat, illetve az Életmű Díjat adták át…

Dusza István-díjban részesült  a Rimajánosi Magyar Tannyelvű AlapiskolaCsicsóka Színjátszó Csoportjának a Kukoricafosztás című népi szerkesztett játékáért, rendezte: Rúgó Gabriella és Tóth Mónika.

Életmű Díjjal tüntették ki Csepi Zsuzsannát a bábozó mozgalomban kifejtett több évtizedes áldozatkész munkájáért és módszertani tevékenységéért.

A szerkesztett játékok kategóriában bronzsávos minősítésben részesült a Tiszacsernyői Magyar Tannyelvű Alapiskola Tiszavirág Színjátszó Csoportja a Tollfosztó című szerkesztett népi játék előadásáért, rendezte: Stanko Margit.
Aranysávos minősítés jutott az ipolysági Pongrácz Lajos Magyar Tannyelvű Alapiskola Csillag-szóró Színjátszó Csoportjának a Családi kör gyerekszemmel című szerkesztett játékáért, rendezte: Köteles Judit és N. Tóth Anikó; a dunaszerdahelyi Városi Művelődési KözpontFókusz Gyermekszínpadának az Ajtó című szerkesztett játék előadásáért, rendezte: Jarábik Gabriella.
Pedagógiai díjban részesült Köteles Judit és N. Tóth Anikó, az ipolysági Pongrácz Lajos Magyar Tannyelvű Alapiskola Csillag-szóró Színjátszó Csoportja rendezői.
Rendezői díjat ítélt oda a zsűri Jarábik Gabriellának, a dunaszerdahelyi Városi Művelődési Központ Fókusz Gyermekszínpada rendezőjének.
A gyermekzsűri díját a dunaszerdahelyi Városi Művelődési Központ Fókusz Gyermekszínpadakapta az Ajtó című szerkesztett játék előadásáért, rendezte: Jarábik Gabriella.

A bábosok kategóriában bronzsávos minősítésben részesült:
– a gútai II. Rákóczi Ferenc Magyar Tannyelvű Alapiskola Mazsola Bábcsoportja a Kacor király című bábjáték előadásáért, rendezte: Mahor Katalin
– a dunaszerdahelyi Vámbéry Ármin Magyar Tannyelvű Alapiskola Virgoncok Bábcsoportja aHolle anyó című bábjáték előadásáért, rendezte: Csiffári Renáta
– az érsekújvári Czuczor Gergyely Magyar Tannyelvű Alapiskola Pinokkió Bábcsoportjának A zöld lificcímű bábjáték előadásáért, rendezte: Juhász Zsuzsanna és Krošlák Olga
– a dunaszerdahelyi Városi Művelődési Központ Gézengúzok Bábcsoportja Az a középső című bábjáték előadásáért, rendezte: Csörgei Tünde

Ezüstsávos minősítéssel térhetett haza:
– a Pozsonyeperjesi Magyar Tannyelvű Alapiskola és Községi Hivatal Ugri-Bugri Bábcsoportja a Szépség és a szörnyeteg című bábjáték előadásáért, rendezte: Ágh Erzsébet
– a pozsonyi Duna utcai Magyar Tannyelvű Alapiskola és Gimnázium Iciri-Piciri Bábcsoportja a Kutya – macska szeretet című bábjáték előadásáért, rendezte: Farkas Márta ésBoros Andrea

Aranysávos minősítést kapott:
– a diószegi Petőfi Sándor Magyar Tannyelvű Alapiskola és Óvoda Diócska Bábcsoportja Az oroszlán és az egér “másképp” című bábjáték előadásáért, rendezte: Bréda Enikő
– a galántai Kodály Zoltán Magyar Tannyelvű Gimnázium Manócska Bábcsoportja a Káló és Gilze című bábjáték előadásáért, rendezte: Mészáros Andrea

Gyémántsávos minősítésben részesült:
– a Gömörfalvi Magyar Tannyelvű Alapiskola Harkácsi Pimpó Bábcsoportja a Színek nélkül, szavak nélkül című bábjáték előadásáért, rendezte: Dolinsky Irén, Vezér Zsófia és Vezérné Gonda Klára
– a feledi Szombathy Viktor Magyar Tannyelvű Alapiskola Meseláda Bábcsoporta a Király Kis Miklós című bábjáték előadásáért, rendezte: Borsos Beáta, Makó Kovács Erika és Molnár Ágnes

A szakmai megújulásért Ágh Erzsébetnek, a Pozsonyeperjesi Magyar Tannyelvű Alapiskola és Községi Hivatal Ugri-Bugri Bábcsoportja rendezőjének adott díjat a zsűri. Bábpedagógiai Díjat ítélt oda a zsűri Farkas Mártának, a pozsonyi Duna utcai Magyar Tannyelvű Alapiskola és Gimnázium Iciri-Piciri Bábcsoportja rendezőjének és Csörgei Tündének, a dunaszerdahelyi Városi Művelődési Központ Gézengúzok Bábcsoportja rendezőjének. Rendezői Díjat vehettek át Borsos Beáta, Makó Kovács Erika és Molnár Ágnes, a feledi Szombathy Viktor Magyar Tannyelvű Alapiskola Meseláda Bábcsoportja rendezői; Mészáros Andrea, a galántai Kodály Zoltán Magyar Tannyelvű Gimnázium Manócska Bábcsoportja rendezője.
Gyerekzsűri díjat kapott a dunaszerdahelyi Vámbéry Ármin Magyar Tannyelvű Alapiskola Virgoncok Bábcsoportja a Holle anyó című bábjáték előadásáért, rendezte: Csiffári Renáta.

A színjátszók kategóriájában bronzsávos minősítésben részesült:
– a galántai Kodály Zoltán Magyar Tannyelvű Gimnázium Handabanda Színjátszó Csoportjaa Hidegvér, avagy bezzeg in America című komédia előadásáért, rendezte: Hlavaty Márta
– a Bodrogszerdahelyi Magyar Tannyelvű Alapiskola Sulisok-k Színjátszó Csoportja A padcímű színdarab előadásáért, rendezte: Bodnár Júlia
– a párkányi Liszt Ferenc Művészeti Alapiskola Csángálók Színjátszó Csoportja a Három malac farkast győz című zenés mesejáték előadásáért, rendezte: Batta Jolán

Ezüstsávos minősítést vehetett át:
– a Pozsonypüspöki Magyar Tannyelvű Alapiskola és Óvoda Csupaszín Színjátszó Csoportja A kapzsi kántor című mesedramatizáció előadásáért, rendezte: Konkoly Annamária
– a Csemadok Őrösi Alapszervezete és a Községi Hivatal Őrösi Karcsa Kisszínpada aRavasz Péter című népmese előadásáért, rendezte: Bukó Mária
– a kassai KAFI Polgári Társulás Bóbita Színjátszó Csoportjának az Ami a szívedet nyomja című szerkesztett játék előadásáért, rendezte: Kristóf Mónika
– a Szenczi Molnár Albert Magyar Tannyelvű Alapiskola és a Csemadok AlapszervezetGaliba Színjátszó Csoportja az Óz, a nagy varázsló című mese előadásáért, rendezte:Pomichal Mária
– a Tornai Magyar Tannyelvű Alapiskola Bódva Színjátszó Csoportja a Csupa főszerep című ifjúsági játék előadásáért, rendezte: Balázs Éva

Aranysávos minősítésben részesült:
– a tornaljai Kazinczy Ferenc Magyar Tannyelvű Alapiskola Kincskeresők Színjátszó Csoportja A kiskondás című népmese előadásáért, rendezte: Mészáros Piroska és Okos Zsuzsa
– a hetényi Tarczy Lajos Magyar Tannyelvű Alapiskola Gólyaláb Színjátszó Csoportja aHapci király című mesejáték előadásáért, rendezte: Kotiers Éva
– a Nyárasdi Magyar Tannyelvű Alapiskola és a Tekergők Polgári Társulás Tekergőcök Színjátszó Csoportja A kevély kiskakas című dramatikus játék előadásáért, rendezte: Nagy Irén és Magyar Gaál Lívia

Pedagógiai díjat ítélt oda a szakmai zsűri Mészáros Piroskának és Okos Zsuzsának, a tornaljai Kazinczy Ferenc Magyar Tannyelvű Alapiskola Kincskeresők Színjátszó Csoportja rendezőinek. Rendezői díjban részesült Kotiers Éva, a hetényi Tarczy Lajos Magyar Tannyelvű Alapiskola Gólyaláb Színjátszó Csoportja rendezője, valamint Nagy Irén és Magyar Gaál Lívia, a Nyárasdi Magyar Tannyelvű Alapiskola és a Tekergők Polgári Társulás Tekergőcök Színjátszó Csoportja rendezői. A gyerekzsűri díját a hetényi Tarczy Lajos Magyar Tannyelvű Alapiskola Gólyaláb Színjátszó Csoportja kapta a Hapci király című mesejáték előadásáért, rendezte: Kotiers Éva.

A Színjátszás lovagja címet a következő személyek kapták meg:
– Meseváros királya a zsűri döntése alapján a Színjátszás Lovagjává avatja Rovensky Emma Máriát, a Galiba Színjátszó Csoport tagját Totó szerepének megformálásáért
– Meseváros királya a zsűri döntése alapján a Színjátszás Lovagjává avatja Mészáros Nikolát, a Csupaszín Színjátszó Csoport tagját Mariska szerepének megformálásáért
– Meseváros királya a zsűri döntése alapján a Színjátszás Lovagjává avatja Babus Lindát, a Kincskeresők Színjátszó Csoport tagját a Kiskondás szerepének megformálásáért
– Meseváros királya a zsűri döntése alapján a Színjátszás Lovagjává avatja Gál Rékát, a Gólyaláb Színjátszó Csoport tagját az Udvari Bolond szerepének megformálásáért
– Meseváros királya a zsűri döntése alapján a Színjátszás Lovagjává avatja Lucza Leventét, a Gólyaláb Színjátszó Csoport tagját a Hapci király szerepének megformálásáért
– Meseváros királya a zsűri döntése alapján a Színjátszás Lovagjává avatja Bányácski Bencét, a Sulisok-k Színjátszó Csoport tagját a pad szerepének megformálásáért
– Meseváros királya a zsűri döntése alapján a Színjátszás Lovagjává avatja Horňák Nikolast, a Csángálók Színjátszó Csoport tagját a Farkas szerepének megformálásáért.

www.televizio.sk

ÚjSzó

Program

HIRDETÉS

Hasonló bejegyzések