Beíratás: pozsonypüspöki alapiskola

Kategória: Közélet, Oktatás 746 0

Varga Mária
Beíratás:

pozsonypüspöki alapiskola. Mgr. Varga Mária iskolaigazgató beszél a beíratások időpontjáról, amely a pozsonypüspöki alapiskolában február 11-12-én lesz.

A 2015/2016-os tanévben iskolánkat 80 tanuló látogatja 9 osztályban. Ebből 38 a lány és 42 a fiú. Az alsó tagozaton 46 tanuló tanul négy évfolyamban, a felsőfokon pedig 34 tanuló öt évfolyamban. Mivel kis létszámú osztályok működnek,(átlagban 9) ideális lehetőség nyílik a differenciált foglalkoztatásra, a felzárkóztatásra, egyben a tehetséggondozásra is.

A pedagógusok száma 14 és 2 a nevelő . A szakképesített oktatás minden főtantárgyban biztosított. A tanárok átlagéletkora 42 év. Az iskolánk mellett működő napközit az 1.-5. évfolyamba járó gyerekek látogatják.

A tanítás az 1. – 9. évfolyamokban az Iskolai oktatóprogram szerint folyik, melynek elnevezése: Hidd, hogy a szeretet és a tudás érték! A nevelési tantárgyakat (zenei nevelés, képzőművészeti nevelés, testnevelés, munkára nevelés, polgári nevelés) osztályozzuk, a hittant és az etikai nevelést csak szóban értékeljük. Iskolánkban az idegen nyelvek közül az angol nyelvet oktatjuk: az 1. és 2. évfolyamban heti 1 órában, harmadiktól heti 3 órában az Iskolai oktatóprogram szerint. Az 7. évfolyamtól heti 1 órában a német nyelvet oktatjuk második idegen nyelvként.

Vetvárska 7.
Pozsony
02/452 486 67

home Esemény: Mgr. Varga Mária iskolaigazgató beszél a beíratások időpontjáról
home Rendező: MIT
loc Helyszín: Pozsonypüspöki
user Résztvevők: Mgr. Varga Mária
cal Dátum: 2011. január 12.
file Fájlok helye ../2011/2011-01-12 Püspöki iskola
count Fájlok száma: 1
file Fájlok mérete 288,6 MB
time Összidő: 3 perc 23 másodperc
home Előnézet: http://www.televizio.sk/2011/01/beiratas-pozsonypuspoki-alapiskola/
info Létrehozó: Magyar Interaktív Televízió

time Formátum: AVC / Advanced Video Codec
home Profil : High@L4
home Adatsebesség: 11,2 Mbps max. 16,0 Mbps 
home Felbontás: 1 440 x 1 080 képpont
home Képarány: 16:9
home Képkockasebesség: 25,000 fps
home ColorSpace/SUB: YUV / 4:2:0
home Sorváltás típusa: váltottsoros
home Sorváltási sorrend: felső mezővel kezdődő

time Formátum : AC-3 / Audio Coding 3
time Adatseb. mód: állandó
time Adatsebesség  256 Kbps
time Csatornák #: 2 csatorna
time Mintavételezés: 48,0 KHz

 
HIRDETÉS

Hasonló bejegyzések

Add Comment

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .