A Csemadok Pozsonypüspöki Alapszervezete által alapított Pozsonypüspöki Magyarságának Megmaradásáért Díj átadása a volt mezőváros mai nagyjainak: Koller Gyulának, Nagy Józsefnek, Schiererné Wurster Ilonának, Stifter Lajosné Cséfalvay Máriának, Fukári Valériának és Püspöki Nagy Péternek. A rendezvény műsorvezetői, házigazdái Csanaky Eleonóra és Jégh Izabella voltak.
Pozsonypüspöki (szlovákulPodunajské Biskupice, korábban Biskupice pri Dunaji,németülBischdorf) Pozsony településrésze Szlovákiában. Pozsony délkeleti városrészét alkotja a Kis-Duna jobb partján a város központjától 7 km-re délkeletre. 1944-től Szunyogdi tartozott hozzá.
1910-ben 2148, túlnyomórészt magyar lakosa volt. A trianoni békeszerződésigPozsony vármegyeSomorjai járásához tartozott. 1911-ben az esztergomi érsekség a birtokot Lónyai Menyhértnek adta el. 1928-tól Biskupice pri Dunaji, 1944-től pedig Podunajské Biskupice lett a hivatalos neve. A Beneš-dekrétumok következtében 1947-ben 29 magyar családot deportáltak Csehországba, valamint 95 családot telepítettek ki Magyarországra. A települést 1972. január 1-jén csatolták a fővároshoz. Területén ma hat alapiskola (ebből egy magyar tannyelvű), három magán középiskola és egy állami gimnázium működik. (wiki)