IX. Bíborpiros szép rózsa népzenei vetélkedő országos döntője

Category: Kultúra, Népzene, Verseny 505 0

Bíborpiros Perbetei Árvalányhaj Népdalkör, Perbete

IX. Bíborpiros szép rózsa

2013. november 23-án Dunaszerdahelyen tartották meg a IX. Bíborpiros szép rózsa népzenei vetélkedő országos döntőjét. A versenyre olyan népdalokkal, népzenével kell benevezni, melyeket itt, a Felvidéken gyűjtöttek népzenekutatók. További információk és videó a www.televizio.sk/2013/11/a-ix-biborpiros-szep-rozsa-nepzenei-vetelkedo-dijkiosztoja/ oldalon © Magyar Interaktív Televízió.

home Esemény: IX. Bíborpiros szép rózsa népzenei vetélkedő országos döntője
home Rendező: Csemadok
loc Helyszín: Dunaszerdahely
user Résztvevők: Perbetei Árvalányhaj Népdalkör, Cimbora Férfi Népdalkör, Fehér Akác Asszonykórus – Tardoskedd, Felsőszeli Férfi Éneklőcsoport, Rozmaringsarj Gyermek Néptáncegyüttes – Abaújszina, Százdi Citeraegyüttes, Téliződ Hagyományőrző Női Éneklőcsoport – Nyitrageszte …
cal Dátum: 2013. november 23.
file Fájlok helye ../2013/2013-11-23 Bíborpiros
file Fájlok mérete 60,3 GB
count Fájlok száma: 56
time Összidő: 6 óra 29 perc 25 másodperc
home Előnézet: www.televizio.sk/2013/11/a-ix-biborpiros…
info Létrehozó: Magyar Interaktív Televízió

time Formátum: AVC
home Profil : High@L4
home Adatsebesség: 6 415 Kbps max. 16,0 Mbps 
home Felbontás: 1 440 x 1 080 képpont
home Képarány: 16:9
home Képkockasebesség: 25,000 fps
home ColorSpace/SUB: YUV / 4:2:0
home Sorváltás típusa: váltottsoros
home Sorváltási sorrend: felső mezővel kezdődő

time Formátum : AC-3
time Adatseb. mód: állandó
time Adatsebesség  256 Kbps
time Csatornák #: 2 csatorna
time Mintavételezés: 48,0 KHz

Az eredmények:

Bronzsávos minősítés:

Burkus József, citerás – Tornagörgő
Búzakalász Női Éneklőcsoport – Bodolló
Gyöngyvirág Népdalkör – Várhosszúrét
Hóvirág Népdalkör – Tornalja
Kőkút Népdalkör – Őrös
Krasznahorkai Férfikar – Krasznahorka
Kristóf Vivien, népdalénekes – Rozsnyó
Lóci Papp Mária, népdalénekes – Felsőszeli
Nagyölvedi Rozmaring Népdalkör – Nagyölved
Pengettyű Citerazenekar – Jóka
Podracky Dominika, népdalénekes – Rozsnyó
Tisza Népdalkör – Nagytárkány
Végh Csongor, népdalénekes – Nyékvárkony
Žiga Krisztina, népdalénekes – Dernő

Ezüstsávos minősítés:

Ágh Erika, népdalénekes – Ímely
Almágyi Népdalkör – Almágy
Árti Flóra, népdalénekes – Nagykapos
Bartalos Tímea, népdalénekes – Nagymegyer
Bodnár Attila, népdalénekes – Szepsi
Búzavirág Női Népdalkör – Béke
Buzitai Alapiskola Citerazenekara – Buzita
Demko András, népdalénekes – Nagyida
Galambos Krisztína és Rostás Márk – Illésháza
Gebe János, népdalénekes – Jólész
Gyöngyvirág Népdalkör – Szentmária
Harmónia Női Éneklő Csoport – Vízkelet
Helembai Pengetők – Helemba
Juhász Tamás, népdalénekes – Nagykapos
Kiss Virág, népdalénekes – Felsőszeli
Kovács Barbara, népdalénekes – Somorja
Margaréta Népdakör – Felsőpatony
Nagyabonyi Citerazenekar – Nagyabony
Patasi Luca, népdalénekes – Dunaszerdahely
Perbetei Árvalányhaj Népdalkör – Perbete
Pünkösdirózsa Női Kar – Kisudvarnok
Rozmaring Népdalkör Férfikara – Hárskút
Rozmaring Vegyes Éneklőcsoport – Felsőszeli
Sedlák Eszter, népdalénekes – Szepsi
Szinai Rozmaring Néptáncegyüttes – Abaújszina
Vásárúti Dalárda – Vásárút
Végh Botond, népdalénekes – Nyékvárkony
Žiaček Margaréta, népdalénekes – Zsigárd
Zsoldos Viktória, népdalénekes – Nagymegyer

Aranysávos minősítés:

Alsószeli Magyar Dalkör, Férfiak – Alsószeli
Berta Lucia Fanni, népdalénekes – Abaújszina
Búzavirág Férfi Éneklőcsoport – Naszvad
Búzavirág Női Éneklőcsoport – Naszvad
Búzavirág Vegyes Éneklőcsoport – Naszvad
Buzitai Citerazenekar – Buzita
Csillagfürt Népdalkör és Citeraegyüttes – Nagyabony
Érsekkétyi Pacsirta Éneklőcsoport – Kéty
Folk LC – Losonc
Hárompatak zenekar – Komárom
Igricek Citerazenekar – Nagymegyer
Igricek Népdalkör – Nagymegyer
Korpás Réka, népdalénekes – Révkomárom
Pastorek Cynthia Éva, népdalénekes – Ógyalla
Petro Krisztina, népdalénekes – Nagymegyer
Recefice Népdalkör – Szepsi
Rezes Gyula, népdalénekes – Szepsi
Rozmaring Hagyományőrző Csoport – Abaújszina
Szepsi Asszonykórus – Szepsi
Végh Lili, népdalénekes – Bacsfa

Kiemelt aranysávos minősítés:

Cimbora Férfi Népdalkör – Béke
Fehér Akác Asszonykórus – Tardoskedd
Felsőszeli Férfi Éneklőcsoport – Felsőszeli
Rozmaringsarj Gyermek Néptáncegyüttes – Abaújszina
Százdi Citeraegyüttes – Százd
Téliződ, Hagyományőrző Női Éneklőcsoport – Nyitrageszte

Ág Tibor-díj:

Téliződ, Nyitragesztei Hagyományőrző Női Éneklőcsoport, vezető: Gál Erzsébet

Vass Lajos Népzenei Verseny Kárpát-medencei döntőjébe jutottak:

Búzavirág Vegyes Éneklőcsoport – Naszvad
Cimbora Férfi Népdalkör – Béke
Fehér Akác Asszonykórus – Tardoskedd
Felsőszeli Férfi Éneklőcsoport – Felsőszeli
Korpás Réka, népdalénekes – Révkomárom
Pastorek Cynthia Éva, népdalénekes – Ógyalla
Petro Krisztina, népdalénekes – Nagymegyer
Rezes Gyula, népdalénekes – Szepsi
Rozmaringsarj Gyermek Néptáncegyüttes – Abaújszina
Százdi Citeraegyüttes – Százd

Csemadok, Bíborpiros szép rózsa

HIRDETÉS

Hasonló bejegyzések